Caversham
Dunedin
53
Properties
3
Reviews
2.5
Avg Rating
$535
Weekly Avg Rent
Rating Breakdown
Value
2.6
Condition
2.0
Warmth
3.0
Landlord
2.6
Rent Trend
2013: $350/wk → 2022: $521/wk ↑49% → 2025: $556/wk ↑7% → 2026: $570/wk ↑3%
2014 - 2026: tenant-reported rents.

4.0| 1
10 Dallas Lane
Caversham, Dunedin
2 bed
$600/wk
1.8| 2
26 Eastbourne Street
Caversham, Dunedin
5 bed
Rent unknown
29 Playfair St
Caversham, Dunedin
2 bed
$550/wk
26 Rutherford St
Caversham, Dunedin
3 bed
$495/wk
356 South Road
Caversham, Dunedin
2 bed
$555/wk
50 Surrey Street
Caversham, Dunedin
2 bed
$550/wk2/68 David St
Caversham, Dunedin
2 bed
$585/wk
345C South Rd
Caversham, Dunedin
2 bed
$455/wk
2/25 Hazel Avenue
Caversham, Dunedin
2 bed
$550/wk
18A Edwin Street
Caversham, Dunedin
3 bed
$570/wk
40 Baker Street
Caversham, Dunedin
3 bed
$535/wk
386 South Rd
Caversham, Dunedin
3 bed
$595/wk
7/8 Baker St
Caversham, Dunedin
2 bed
$640/wk
a/20 Baker St
Caversham, Dunedin
3 bed
$500/wk
304A South Rd
Caversham, Dunedin
2 bed
$360/wk
503 South Road
Caversham, Dunedin
5 bed
$580/wk
33 Eastbourne St
Caversham, Dunedin
3 bed
$575/wk
264 South Road
Caversham, Dunedin
5 bed
$650/wk
3/8 Baker St
Caversham, Dunedin
2 bed
$630/wk
21A Rutherford St
Caversham, Dunedin
2 bed
$450/wk
6/469 Hillside Rd
Caversham, Dunedin
1 bed
$110/wk
5/8 Baker St
Caversham, Dunedin
2 bed
$650/wk
7 Rutherford Street
Caversham, Dunedin
2 bed
$460/wk
2 Dallas Lane
Caversham, Dunedin
2 bed
$630/wk