Corstorphine
Dunedin
15
Properties
1
Reviews
3.0
Avg Rating
$567
Weekly Avg Rent
Rating Breakdown
Value
3.0
Condition
2.0
Warmth
3.0
Landlord
3.8
Rent Trend
2013: $250/wk → 2022: $532/wk ↑113% → 2025: $550/wk ↑3% → 2026: $768/wk ↑40%
2014 - 2026: tenant-reported rents.

3.0| 1
75 Clermiston Avenue
Corstorphine, Dunedin
3 bed
Rent unknown
6 Milburn Street
Corstorphine, Dunedin
3 bed
$610/wk
1/254A Middleton Road
Corstorphine, Dunedin
4 bed
$925/wk
486 South Road
Corstorphine, Dunedin
3 bed
$550/wk7 Ponton St
Corstorphine, Dunedin
3 bed
$480/wk81 Clermiston Ave
Corstorphine, Dunedin
3 bed
$500/wk21 Corstorphine Rd
Corstorphine, Dunedin
3 bed
$470/wk5 Westgate
Corstorphine, Dunedin
4 bed
$670/wk
1/254B Middleton Rd
Corstorphine, Dunedin
4 bed
$750/wk62 Corstorphine Rd
Corstorphine, Dunedin
3 bed
$475/wk26 Summertime Ave
Corstorphine, Dunedin
3 bed
$470/wk
135 Stenhope Cres
Corstorphine, Dunedin
3 bed
$465/wk5 Ponton St
Corstorphine, Dunedin
3 bed
$540/wk230 Middleton Rd
Corstorphine, Dunedin
3 bed
$460/wk26 Corstorphine Rd
Corstorphine, Dunedin
3 bed
$570/wk