Tainui
Dunedin
17
Properties
1
Reviews
4.3
Avg Rating
$588
Weekly Avg Rent
Rating Breakdown
Value
3.7
Condition
4.5
Warmth
4.4
Landlord
4.6
Rent Trend
2018: $450/wk → 2022: $530/wk ↑18% → 2025: $630/wk ↑19% → 2026: $669/wk ↑6%
2014 - 2026: tenant-reported rents.

4.3| 1
9 Kamura Street
Tainui, Dunedin
3 bed
Rent unknown
41 Tainui Rd
Tainui, Dunedin
4 bed
$575/wk
56 Spottiswoode Street
Tainui, Dunedin
3 bed
$625/wk
2/30 Dundonald Street
Tainui, Dunedin
2 bed
$580/wk
55 Ravelston St
Tainui, Dunedin
3 bed
$550/wk
a/49 Dundonald St
Tainui, Dunedin
2 bed
$520/wk7 Tahuna Rd
Tainui, Dunedin
3 bed
$480/wk
63 Magdala St
Tainui, Dunedin
3 bed
$525/wk38 Gresham St
Tainui, Dunedin
3 bed
$595/wk
130 Cavell St
Tainui, Dunedin
3 bed
$480/wk15 Magdala St
Tainui, Dunedin
3 bed
$530/wk
31 Aotea Street
Tainui, Dunedin
3 bed
$680/wk
58C Botha Street
Tainui, Dunedin
2 bed
$630/wk
4/30 Dundonald Street
Tainui, Dunedin
2 bed
$600/wk
58B Botha Street
Tainui, Dunedin
2 bed
$650/wk
24A Dundonald Street
Tainui, Dunedin
3 bed
$880/wk
52 Magdala St
Tainui, Dunedin
3 bed
$515/wk