The Glen
Dunedin
7
Properties
1
Reviews
2.2
Avg Rating
$603
Weekly Avg Rent
Rating Breakdown
Value
2.5
Condition
2.5
Warmth
1.2
Landlord
2.8
Rent Trend
2017: $530/wk → 2022: $522/wk ↓2% → 2025: $685/wk ↑31%
2014 - 2026: tenant-reported rents.

2.2| 1
68 Eglinton Road
The Glen, Dunedin
4 bed
Rent unknown37 Walter St
The Glen, Dunedin
3 bed
$560/wk
26 Patrick Street
The Glen, Dunedin
4 bed
$1,000/wk21 Patrick St
The Glen, Dunedin
4 bed
$580/wk
60 Walter Street
The Glen, Dunedin
2 bed
$575/wk
118 Glen Rd
The Glen, Dunedin
3 bed
$425/wk
SOUTH Road
The Glen, Dunedin
2 bed
$479/wk