Waverley
Dunedin
12
Properties
1
Reviews
4.3
Avg Rating
$591
Weekly Avg Rent
Rating Breakdown
Value
3.8
Condition
4.0
Warmth
4.4
Landlord
5.0
Rent Trend
2017: $280/wk → 2022: $553/wk ↑98% → 2025: $645/wk ↑17% → 2026: $602/wk ↓7%
2014 - 2026: tenant-reported rents.

4.3| 1
7 Harbour Heights
Waverley, Dunedin
3 bed
Rent unknown
36 Belford Street
Waverley, Dunedin
3 bed
$600/wk98B Dunrobin St
Waverley, Dunedin
3 bed
$650/wk111 Doon St
Waverley, Dunedin
3 bed
$585/wk
98 Dunrobin Street
Waverley, Dunedin
2 bed
$550/wk
26 Mannering Street
Waverley, Dunedin
4 bed
$765/wk4 Murano St
Waverley, Dunedin
3 bed
$500/wk
68 Tower Ave
Waverley, Dunedin
3 bed
$620/wk
37 Scobie Road
Waverley, Dunedin
2 bed
$605/wk
138 Larnach Road
Waverley, Dunedin
3 bed
$570/wk
93 Dunrobin Street
Waverley, Dunedin
3 bed
$650/wk131A Somerville St
Waverley, Dunedin
2 bed
$410/wk